drevenerolety.cz
Chcete vyzkoušet dřevěné rolety? Kontaktujte nás>>

Bambusové žaluzie

Jedním z nejnovějších trendů v oblasti "přírodního interiérového stínění" jsou bambusové žaluzie. Zachovávají výhody použití dřevěného materiálu, tedy především elegantní a hřejivý přírodní vzhled, jsou však vzhledem k vlastnostem bambusu tenčí a lehčí, než žaluzie z klasického dřeva.

Bambus je rychlerostoucí dřevnatá travina, která se vyznačuje vysokou tvrdostí a pružností. Lamely pro bambusové žaluzie nejsou vyrobeny z masivu, ale jsou podobně jako klasická spárovka spojeny slepením z většího množství dílů. Tímto moderním postupem vzniká tvarově stálá lamela, která se nekroutí a neprohýbá.

 
 

Povrchová úprava bambusových žaluzií

Barevně jsou lamely upraveny buď standardním matným lakem, který dává vyniknout zajímavé kresbě přírodního bambusu, nebo lakem strukturálním, který přirozenou kresbu skrývá a vytváří dojem použití evropského dřeva. Strukturální lak je nabízen v osmi barevných odstínech.

Povrchově je lamela upravena čtyřnásobným válcovaným lakováním s dvojitou vrstvou ochranného laku proti UV záření. Bambus se jako materiál vyznačuje také vynikající vodostálostí - jeho roztažnost je při nasáknutí vodou nižší než 2%. Lakování tuto vlastnost ještě umocňuje - povrchově upravené lamely příliš nepřijímají vlhkost z okolí a jsou proto vhodné i pro použití ve vlhkostně nestálých prostorách (koupelny, bazény, zimní zahrady apod.)

 
 
 

Bambusové žaluzie - fotogalerie

 
 
bambusové žaluzie
bambusové žaluzie
bambusové žaluzie
bambusové žaluzie
bambusové žaluzie
bambusové žaluzie
bambusové žaluzie
bambusové žaluzie
bambusové žaluzie - ukázka instalace
bambusové žaluzie - ukázka instalace
 
 
 
 
 
 
 
+420 777 019 899