Bambusové žaluzie

 
bambusové žaluzie - ukázka instalace

Jedním z nejnovějších trendů v oblasti "přírodního interiérového stínění" jsou bambusové žaluzie. Zachovávají výhody použití dřevěného materiálu, tedy především elegantní a hřejivý přírodní vzhled, jsou však vzhledem k vlastnostem bambusu tenčí a lehčí, než žaluzie z klasického dřeva.

Bambus je rychlerostoucí dřevnatá travina, která se vyznačuje vysokou tvrdostí a pružností. Lamely pro bambusové žaluzie nejsou vyrobeny z masivu, ale jsou podobně jako klasická spárovka spojeny slepením z většího množství dílů. Tímto moderním postupem vzniká tvarově stálá lamela, která se nekroutí a neprohýbá.

 

Povrchová úprava bambusových žaluzií

 
bambusové žaluzie - ukázka instalace

Barevně jsou lamely upraveny buď standardním matným lakem, který dává vyniknout zajímavé kresbě přírodního bambusu, nebo lakem strukturálním, který přirozenou kresbu skrývá a vytváří dojem použití evropského dřeva. Strukturální lak je nabízen v osmi barevných odstínech.

Povrchově je lamela upravena čtyřnásobným válcovaným lakováním s dvojitou vrstvou ochranného laku proti UV záření. Bambus se jako materiál vyznačuje také vynikající vodostálostí - jeho roztažnost je při nasáknutí vodou nižší než 2%. Lakování tuto vlastnost ještě umocňuje - povrchově upravené lamely příliš nepřijímají vlhkost z okolí a jsou proto vhodné i pro použití ve vlhkostně nestálých prostorách (koupelny, bazény, zimní zahrady apod.)

 

Bambusové žaluzie - fotogalerie

 
bambusové žaluzie bambusové žaluzie bambusové žaluzie bambusové žaluzie bambusové žaluzie bambusové žaluzie bambusové žaluzie bambusové žaluzie bambusové žaluzie - ukázka instalace bambusové žaluzie - ukázka instalace
 
 

Chcete vyzkoušet dřevěné rolety?  Kontaktujte nás >>

Infolinka: +420 777 019 899
Vítejte u nás!
Na výjimečném webu
plném dřevěné krásy

Tento druh stínící techniky čerpá z přirozeného a léty prověřeného materiálu. Pro zviditelnění a udržení těchto hodnot jsme vytvořili tyto stránky.

Naše firma za 20 let existence prošla dlouhou cestou přes sortiment z PVC a hliníku až ke dřevu. Dřevo odjakživa vytvářelo útulno a teplo domova. Nabízíme Vám tento styl u Vás doma či v kanceláři obnovit.

Naše nabídka zahrnuje i poradenství zaměření a cenovou nabídku zdarma. Technické i estetické poradenství možno provést i v pohodlí Vašeho domova nebo přímo na místě realizace, naši technici za Vámi dovezou všechny vzorky a katalogy. Čas vyměření, výběru a konzultací je neomezený Vašim potřebám.